1. Apžvalga lange pasirinkite žurnalą, kuriam norite sukurti naują įrašą.
 2. Žurnalo meniu juostoje paspauskite mygtuką + Naujas įrašas.
 3. Naujas įrašas lange iš pateikto sąrašo pasirinkite skyrių ir formą.
  • Norint sukurti iš karto kelis bendrųjų statybos darbų vykdymo darbus (F07), tik tos pačios dienos ir prie to paties statinio, Naujas įrašas lange paspauskite Nauji darbai, užpildykite laukelius ir paspauskite Išsaugoti.
  • Sistema peradresuos Jus į įrašų paieškos langą, kuriame galėsite peržiūrėti sukurtus įrašus Tiek kiek jų sukūrėte) ir juos pasirašyti.

PASTABA: Formos F07 įrašus galite kurti ir tiesiai iš Darbų kiekių žiniaraščio. Žurnalo meniu juostoje paspauskite mygtuką Darbų žiniaraštis, Darbų sąraše pasirinkite darbo pavadinimą, kuriam norėsite užpildyti įrašą. Gale eilutės yra trys vertikalūs taškai more_vertical.Atsistoję ant jų ir, paspaudę pelės mygtuką, atidarysite meniu, kuriame bus Naujas įrašas. Jį paspaudus, Jus nukels į Įrašo langą su jau užpildytu darbu, kurį norėsite užpildyti.

 1. Įrašo lange patikslinkite įrašo Datą, pasirinkite statinio elementą, būtinai pasirinkite ir  darbą (paspauskite ant ), įveskite atlikto darbo kiekį ir likusią papildomą informaciją, jeigu tarp Atsakingų vykdytojų nerandate savo įmonės darbų vykdytojo ar meistro, o galbūt ir savo pavardės, tai vieną kartą ją įvedate ir toliau ji bus sąraše, Oro sąlygas sistema užkels, jeigu paspausite mygtuką Užkelti, jeigu atliekant darbus buvo naudojamos medžiagos ar norite susieti kitą kokį jau įvestą dokumentą (Sutankinimo ar atliekų pridavimo aktus, kuriuos užpildėte F55 įraše ESD F54 įraše(uose)), tai Spauskite po susieti įrašai esantį tekstą PRIDĖTI pridėkite susijusius įrašus (pavyzdžiui, F54 Statybos produktų atitikties deklaracijos įrašą sužymite visas, kurios tinkamos atlikti šį darbą ir spaudžiate viršuje lango esantį užrašą PASIRINKTI ) paspauskite Išsaugoti.
 2. Greituoju būdu nurodykite, kas pasirašys įrašą arba pasirinkite pasirašančius atsakingus asmenis individualiai arba pateiktoje eilutėje prieš PRIDĖTI paspauskite pelės mygtuką ir surinkite vieną po kito pasirašančius.
 3. Jeigu norite prisegti prisegtuką, po pasirašančiųjų priskyrimo, sukurto įrašo lange, viršutinėje juostoje, paspauskite mygtuką Prisegti ir pridėkite failą tai gali būti nuotraukos ir t.t.
 4. Atidžiai patikrinkite įvestą informaciją. Įrašą galima Redaguoti, Ištrinti ar Prisegti failą(us) iki pirmojo parašo suformavimo. Po pasirašymo įrašas tampa neredaguojamas. Pakeitimus galima atlikti sukūrus naują redakciją arba anuliuojant įrašą.
 5. Viršutinėje juostoje paspauskite mygtuką Pasirašyti (nebūtina įrašo pasirašyti iš karto, galite tai atlikti vėliau).
 6. Įrašų pasirašymo lange įveskite Parašo kodą (po prisijungimo antras Jūsų sukurtas slaptažodis) ir paspauskite Išsaugoti.

PASTABA: Sistemoje realizuotos ne tik STR 1.06.01:2016 „Statybos darbai. Statinio statybos priežiūra“ įvardintos formos, tačiau ir specializuotos formos.